Mobilność na Malcie

 Moi drodzy,

Rozpoczynamy nabór do udziału w projekcie realizowanym w ramach programu Erasmus+.

Typ akcji: KA122-SCH - Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej.

Tytuł projektu: Rozwój kompetencji językowych i cyfrowych gwarancją mobilności.

Nr projektu: 2021-1-PL01-KA122-SCH-000014377

Termin realizacji projektu: od 01-10-2021 r. do 31.01.2023 r. (czas trwania projektu 16 miesięcy)

Cele projektu:

1: Wzrost kompetencji językowych z j. angielskiego u 6 nauczycieli.


Otrzymane dofinansowanie jest przeznaczone na szkolenia językowe dla 6 nauczycieli szkoły, które odbędzie się na Malcie. (język angielski dla nauczycieli nie będących nauczycielami języka angielskiego)


                                                                         fot. LP - dzień wylotu na Maltę



Podsumowanie projektu:

Projekt obejmował kilkudniowe szkolenie z zakresu doskonalenia językowego, które prowadzone było przez kadrę nauczycielską z partnerskiej szkoły językowej EC Malta English School doświadczonej szkoły, do której na stałe uczęszcza ok. 800 uczniów z całego świata.

https://www.ecenglish.com/en/school-locations/malta/learn-english-in-malta

Zajęcia były prowadzone z podziałem na grupy pod względem umiejętności oraz Brak sugestii były dostosowane po przeprowadzanym teście kompetencji na wejściu wykonanym na kilka dni przed wylotem na szkolenie. Grupy były 12 osobowe i tak dobrane, aby wykluczyć kontakt osób wspólnie lecących na szkolenie, a przynajmniej w naszym przypadku tak było, że 6-osobowa grupa uczęszczała na zajęcia w różnych grupach nawet na tym samym poziomie nauczania.

Początkowo wydawało się to dość trudne do zaakceptowania ze względu na strach jaki nam towarzyszył w nowym miejscu, nowym kraju co było naturalne, ale okazało się, że każdy z nas trafił do wspaniałych grup przemiłych osób z pochodzących z egzotycznych krańców świata, co pozwoliło na zawiązanie się nowych znajomości, które wymagały komunikacji oczywiście w języku angielskim. Takie podejście do nauki języka okazało się bardzo trafionym rozwiązaniem, ze względu na ciekawe zajęcia, różnorodność kulturową uczestników, a także konieczność komunikacji anglojęzycznej.

Uczestnicy w ramach zajęć dydaktycznych szkolili umiejętności językowe, gramatykę, ale szczególnie intensywnie rozwijali umiejętności komunikacji zarówno podczas zajęć jak również podczas bardzo intensywnego programu kulturowego.


 










Część kulturowa szkolenia to oczywiście odwiedzenie pięknych oraz ciekawych miejsc Malty oraz Gozo wchodzących w skład archipelagu maltańskiego.

Malta to archipelag na Morzu Śródziemnym, który składa się z 7 wysp. W rzeczywistości, jedynie 3 spośród maltańskich wysp, są wyspami zamieszkanymi. Pozostałe 4 wyspy są niezamieszkane przez człowieka. Co nie znaczy jednak, że nie wiąże się z nimi ciekawa historia i tajemnice. Każda z maltańskich wysp warta jest uwagi i bliższego poznania co częściowo uczyniliśmy podczas programu kulturowego.




Podczas zwiedzania odwiedziliśmy takie miejsca jak: Valetta, Mdina, Gozo, Bugibba, St. Julin, Sliema.

Ostatniego dnia odbyło się podsumowanie projektu, uczestnicy otrzymali certyfikaty, zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Podziękowaniom nie było końca, nawiązały się nowe przyjaźnie i znajomości oraz planowano już kolejne mobilności.






Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ostatni dzień szkolenia

Środa dzień 3 - Integracja i zwiedzanie

Projekt w ramach programu Erasmus+ otrzymał dofinansowanie