Mobilność w Turcji
- Szkolenie metodyczne ICT w Turcji.
- Dla grupy 4 nauczycieli naszej szkoły wakacje to nie tylko czas odpoczynku, to również okres, w którym kadra pedagogiczna doskonali swoje umiejętności i kompetencje kluczowe z ICT podczas mobilności zagranicznych zaplanowanych i realizowanych w ramach programu Erasmus + na realizację projektu:"Rozwój kompetencji językowych i cyfrowych gwarancją mobilności.”
Nr projektu: 2021-1-PL01-KA122-SCH-000014377
Budżet projektu: 15.576 EURPierwsza grupa uczestników projektu wyleciała z wrocławskiego lotniska wkrótce po zakończeniu roku szkolnego, czyli już 2 lipca 2022r.Uczestnicy realizowanego projektu biorą udział w szkoleniu metodycznym z technologii i narzędzi informatycznych.Nauczyciele oprócz zdobycia cennej wiedzy, rozwijania umiejętności, a także wzmacniając rozwijając kompetencje kluczowe podczas szkolenia i warsztatów metodycznych oraz cyklu zajęć merytorycznych, mają okazję zwiedzić takie piękne miejsca jak Antalya czy Alanya gdzie rozwijając kompetencje językowe będą mogli poszerzyć wiedzę z historii regionu przepełnionego pięknymi zabytkami i miejscami kultury Turcji.
Podsumowanie projektu:
Projekt obejmował kilkudniowe szkolenie z zakresu ICT prowadzone przez kadrę nauczycielską z partnerskiej szkoły w Turcji. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim co dawało uczestnikom możliwość rozwinięcia swoich kompetencji językowych, zapoznania się nie tylko z językiem obcym na poziomie komunikatywnym (przywitanie, zapoznanie się) ale także z zaawansowanym słownictwem informatycznym, używanym przy narzędziach ICT.
Kurs został podzielony na kilka dni gdzie podczas warsztatów szkoleniowych każdego dnia uczestnicy zapoznawali się z aplikacjami i narzędziami z zakresu ICT i TIK pomocnymi w ich pracy i tak przez kolejne dni uczestnicy poznali Canvę- program przy pomocy, którego można wykonywać prezentacje multimedialne; Webnode, Blogger- narzędzia do tworzenia stron internetowych oraz blogów internetowych, Camtasia - program pomocny w tworzeniu filmików edukacyjnych z możliwością montażu dowolnych scen oraz do edycji i nagrywania dźwięku; Quizzis, LeraningApps, Kahoot, Mentimeter- aplikacje pomocne w tworzeniu quizów, interaktywnych zadań; GetAvatars, BeFunky- aplikacje do tworzenia avatarów; StoryBird- pomocny w tworzeniu komiksów.
W trakcie szkolenia uczestnicy mieli okazję nie tylko przysłuchiwać się, ale także samemu tworzyć filmy, prezentacje, które były podsumowaniem danego dnia i sprawdzeniem zdobytej wiedzy. Jednocześnie osoby prowadząc szkolenie udzielały odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania i pomagały uczestnikom na każdym etapie zadania.
Dodatkowym punktem szkolenia były zajęcia kulturowe, podczas których uczestnicy mobilności mogli poznać kulturę Turcji, historię i obyczaje, a także lokalną kuchnię. Jednym z punktów programu była uroczysta kolacja, na której uczestnicy mogli zasmakować owoców morza przygotowanych przez tureckiego szefa kuchni. Plan wycieczek obejmował zwiedzanie najciekawszych miejsc w Turcji tj. starożytne miasto w Side, Antalya, Alanya, wodospad w Manavgat, a także meczet Kuliye. Dodatkową atrakcją było obejrzenie tanecznego przedstawienia, gdzie lokalni tancerze prezentowali swoje narodowe tańce, ubrani w tradycyjne stroje. Była to świetna okazja do poznania kultury, zwyczajów rdzennych mieszkańców, zaobserwowania różnic, a także podobieństw między Polską a Turcją.
Komentarze
Prześlij komentarz